DSC_8685

První MU přineslo rozpaky

Publikováno , v kategorii Turnaje

Přeložené první mistrovské utkání jara 2020 jsme odehráli v sobotu 29.2. v areálu Olympia Šeberov s týmem Viktoria Vestec. Toto utkání bylo již v předstihu přeloženo ze 14.3, abychom v klidu mohli užít jarní prázdniny. Paradoxem je, že všichni všechno ví včas, přesto odjíždíme v sestavě 11 + 2. Dalším překvapením bylo ranní počasí a velikost místní UMT.

Naštěstí sněhová břečka roztála a utkání na pidi hřišti bylo zahájeno ve standardním čase. Obuli jsme se do soupeře s chutí a brzy vedli 2:0. Obě naše branky vsítil po pěkných akcích Keki. Co však bylo pro mě nepochopitelné, že jsme celou první půli nechávali domácím borcům čas na rozehrávku a nechávali je zbytečně žít. Nastal neskutečný festival neproměněných brankových příležitostí. Některé situace byly až komické a bylo k neuvěření, co můžeme zahodit. A protože naše defenzivní záloha a krajní obránci přistupovali k obranné činnosti občas skutečně laxně, tak se stalo, že jsme na polovině zbytečně faulovali, následoval laxní návrat, rychlá rozehrávka soupeře a zcela nepochopitelný faul ve vápně a samozřejmě penalta. 1:2. Za tohoto stavu jdeme i do kabin.
Opět jsme si řekli, co bylo třeba a vlétli na soupeře. Hra se výrazně zlepšila vlivem náběhů krajních obránců i záložníků. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině a k ničemu ho už nepustili. Přidali jsme dvě další branky Tadeášem a spoustu šancí opět promarnili. Stav utkání tedy 1:4 z pohledu domácího týmu.

Poslední dobou nás ovšem trápí zcela něco jiného. Jedná se o chování a přístup některých jednotlivců, jejichž počet se bohužel za poslední dekádu zvýšil. Jde  o uštěpačné poznámky směrem k rozhodčímu, urážení se mezi sebou a odsekávání členům realizačního týmu. Při utkání se snažíme klukům poradit a opravdu nestojíme o rozhovor. Ten může nastat během pauzy nebo před utkáním a po něm. Demokracie prostě končí vstupem na hřiště a všichni to musí chápat stejně, jinak se nikam neposuneme. Jedná se bohužel jen o některé kluky ročníku 2005. Opravdový problém ovšem nastává, že tito borci si neuvědomují, že by něco mohlo být špatně. Žádám tedy všechny rodiče, aby provedli doma jakousi osvětu na toto téma, na kterou samozřejmě naváže realizační tým při jednotlivých TJ. Úplným vrcholem bylo oznámení arbitra utkání, který mi sdělil, že horší chování už dlouho neviděl. V tomto oficiálním článku, ani nemohu napsat jeho skutečnou interpretaci. Takže si všichni zameteme před vlastním prahem, abychom mohli v červnu, předat ostatním trenérům komplexní jednotlivce, za které se nemusíme stydět. Děkuji všem za pochopení celé situace a doufám, že ji správně uchopíme ke spokojenosti všech.

Pavel Procházka