DSC01156

Jednoznačná výhra v Brodě

Publikováno , v kategorii Turnaje

V sobotu 1.6.2019 jsme zajížděli na hřiště Českého Brodu odehrát další část nadstavby středočeského krajského přeboru. Při našem posledním klání s tímto soupeřem na našem domácím hřišti byli starší žáci poraženi a my jsme po nemastném výkonu pouze remizovali. Motivace tedy byla pro naše barvy velká.

Za starší kluky nastoupili Jirka, Filip, Keky, Honza, Matyfu a Maky. Svým výkonem a nasazením pomohli k vítězství našich starších kolegů poměrem 4:1. Zvláště vidět byl Jirka, který vstřelil svůj a vlastně náš premiérový gól na velkém hřišti v této soutěži. Starší kluci odešli slavit a my zahájili naše klání. Nutno ještě dodat, že jsme se konečně sešli skoro všichni. Již tradičně chyběl pouze Adam. Trenér Jochman k nám poslal Ričiho, Zápu a Jirku Pospu. Od úvodu se hra jevila jako velmi vyrovnaná a ihned ve druhé minutě soupeř zahrozil pěknou kombinací, na jejímž konci byla nahrávka asi do dvoumetrového ofsajdu. Sudí stojící ve středovém kruhu zcela nepochopitelně nechal pokračovat ve hře i přes mojí výzvu. Kluci tuto situaci dokázali naštěstí eliminovat a moje maličkost dostala první a zároveň poslední upozornění od tohoto arbitra. Postupně jsme začali navyšovat tempo a hrát prim v tomto utkání. Po krásné kombinaci se jako první prosadil Jirka a zakončil svým typickým způsobem umístěnou střelou k tyči. Další pěkná kombinace, přechod 1vs1, finální přihrávka a Riči nám dělá druhou radost. Soupeř se v této fázi snažil také o kombinaci, ovšem jeho pokusy odvracela naše obrana nebo hrozící problém vyřešil Néméťáček. Na 3:0 zvyšoval po závaru před soupeřovou brankou Josef a poločasový účet uzavřel opět Riči – 4:0.
Téma o poločasové pauze bylo jasné. Pokračovat ve stejném tempu a stylu a nemyslet si, že je vyhráno. Naše hra neztrácela parametry a po půli uhodil Keky. Soupeř pak po pěkné kombinaci snížil na 1:5. V této fázi byli domácí již tak trochu rezignovanější a tím více se mohla projevit naše kvalita. Další branku přidal Jirka a poslední hřebíček do rakve zasadil opět Keki, který dostal přihrávku jak na podnose od Filipa, který se v rohu pěkně uvolnil.

Náš dnešní fotbal působil velmi vyzrále, místy až mazácky. Připravené situace, minimální zbrklost, sebevědomí a celkově velmi vyvážená hra. Reprezentanty tohoto stylu byli dnes Jirka, Josef , Néméťáček a Keki. Jejich hra snese momentálně ty nejpřísnější měřítka. Ovšem posledně jmenovaný si to pošramotil v posledních minutách utkání svými mazáckými výstřelky, které jsem nehodlal tolerovat. Čtyři výše jmenované doplnili vynikajícím způsobem Matyfu a Maki. Těmto dvěma dnes scházela k ideálu klidnější rozehrávka, ale i přesto u mě dnes za jedna – výborný výkon. Filip musí v sobě najít více chuti a zápalu v situacích, když nedržíme míč. Naopak, když jsme ve hře a držíme míč, nic není problém. Honza, Martin a Kuba Kříž dnes svým napadáním získali pro naše barvy spoustu míčů a posledně jmenovaný dokáže v soubojích i docela „ rozdat „ a zjednat si tak u soupeře respekt. K úplnému ideálu by bylo fajn mít již uzdraveného Ondru. Ten dnes absolvoval pouze jedno střídání a potom do hry již nezasáhl. Jeho návrat do plné minutáže bude muset být pozvolnější. Dále musím zmínit výkon Jirky Zápy. Jeho styl, výbušnost a chuť je nepřekonatelná. I když se střelecky neprosadil, tak dnes patřil právem k ozdobám tohoto utkání. Riči dnes vstával tou správnou nohou, dvakrát se trefil a udělal pro tým spoustu další práce. Zbývá Jirka Pospa, ze kterého se stává pomalu ale jistě pilíř krajského přeboru pro příští sezónu, který je použitelný na více postech.
Dnes nám kluci udělali opět radost. Našim cílem ovšem je najít jakousi vyváženost během celé sezóny. Dnes si sedlo vše z jednoho prostého důvodu. Sešel se celý tým, páteř byla zachována a byli jsme vhodně doplněni. Vidíte, že když se sejdeme, můžeme holíma rukama lámat kámen. Tak na to všichni myslete. Děkuji všem za předvedené výkony a rodičům a dědečkům za vyjádřenou podporu. Příští víkend máme volno a doufám poslední MU hrajeme 15.6.ve Vestci.