DSC_5893

Po nevýrazné první půli přišla náprava

Publikováno , v kategorii Turnaje

25.5. v sobotu, nás čekalo druhé kolo nadstavbové části s pro nás již známým soupeřem TJ V Vestec, známá také jako Akademie Jiřího Novotného. V jejich prostředí jsme nedávno dokázali zvítězit o jednu branku a to až v samotném závěru. Očekávali jsme tedy opět těžký zápas, obzvlášť, když dokázali doma porazit Český brod 4:2. Do naší sestavy se po dlouhé pauze po zranění, zapojil Ondřej Kramosil. Za starší, nastoupili: Néméťáček, Ballda, Matifu, Filip, Keki, Richard a Pepíno a proto jsme museli i my požádat o doplnění z ročníku 07. Jochy nám půjčil Adama, Tobču a Vejmíka. Naše sestava tedy byla nabitá kvalitními borci a my se tak mohli těšit na pěkný fotbal a povedené výkony.

SK Slaný – TJ Viktoria Vestec 6:3 ( Kramosil, Balla 2, Kapusta 2, Hájek )

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a hned v úvodu si vytvořili několik šancí na vstřelení úvodní branky, ta však působila jako zakletá, protože buď jsme trefili vždy střed s gólmanem a nebo ji netrefili vůbec. Kuriózní situace byla, když jsme na třikrát trefili brankovou konstrukci, ale akce stejně byla ukončena ofsajdem i tak jsme balón do sítě nedostali. A jak už to tak ve fotbale bývá byli to právě hosté, kteří s ojedinělé akce udeřili a šli po našem nedůrazu do vedení 0:1. My bušili dál, ale neustále jsme nedokázali nic proměnit, vždy chyběl krůček a soupeř nám nedával moc prostoru. V poslední minutě první půle poslal Filip pěknou křižnou přihrávku na navrátilce Ondřeje a ten ukázal, že fotbal se nezapomíná, parádní bombou na bližší tyč vyrovnal na 1:1.
Do druhé půle jsme si řekli několik pokynů a bylo fajn, že si kluci z toho hodně vzali. Zjednodušili jsme hru a po rychlých gólech Matěje a Jirky jsme se dostali do rychlého vedení 3:1. Náš soupeř, ale hrál dál svoji hru a trpělivě čekal na své šance a ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Jednou skóroval po povedené střele a podruhé nás vymíchal a pohodlně obstřelil Kubu, který neměl šanci 3:3. Naši borci nás však opět nezklamali a přetáhli misky vah na naši stranu, byl to opět Jirka s Matějem, kdy nejprve prvně jmenovaný prošel po pravé straně a vymetl levou šibenici, po té pěknou přihrávkou před branku našel Matěje ( asi ofsajd ) ale rozhodčí to viděl z lepší pozice, takže branku uznal 5:3. V poslední minutě se ještě trefil Adam a ukončil tak své dnešní střelecké trápení 6:3.

Když pomineme první půli, tak to bylo celkem povedené utkání, ty lepší okamžiky střídaly ty horší, ale celý tým dnes ukázal obrovskou sílu a oproti prvnímu utkání v této skupině, to vlastně byla hitparáda :-) Děkuji proto všem borcům za předvedené výkony, rodičům i fanouškům za podporu, alespoň za posledních 10min :-)