DSC01441web

Rozčarování v Rakovníku

Publikováno , v kategorii Turnaje

V sobotu 12.10. jsme zajížděli na další mistrovské utkání krajského přeboru. Jeli jsme na SK Rakovník, který se zatím nacházel v tabulce za naším týmem. Měli jsme již v týdnu nějaké omluvenky a ve výsledku byla situace taková, že nám chyběli hned čtyři borci ze základní sestavy. Přesto jme věřili, že si s tímto aspektem dokážeme poradit a odvezeme si z této půdy výhru.

SK Rakovník – SK Slaný 4:3 ( Kapusta, Lukeš, Sucharski )

Úvod utkání byl spíše opatrnějšího rázu a oba soupeři se jen tak oťukávali, na obou stranách byly vidět jenom náznaky šancí a vypadalo to, že moc branek nepadne. Asi po deseti minutách hry, si však vybral slabou chvilku Néméťáček a nabídl tak domácím otevřít skóre, ti situací nepohrdli a takřka do prázdné branky dopravili kulatý nesmysl 1:0. Trochu jsme zamíchali sestavou a hra se zvedla, začali jsme více ohrožovat branku domácích. Dvě minuty před koncem první půle, si dobře pokryl míč Filip a pěknou finální přihrávkou poslal Matěje do brejku který si poradil výtečně 1:1.
Do druhé půle jsme šli tento zápas zlomit v náš prospěch a na našich borcích bylo vidět odhodlání, tento skutek přivézt do reality. Byli jsme lepším týmem, ale po neodpískaném jasném faulu domácích ve středu hřiště, prošel jejich nejvyspělejší hráč sám až na naši kasu a tak jsme opět prohrávali 2:1. O pět minut později, nám bylo ještě hůře a to po té, co jsme nedokázali na pravé straně našeho vápna, alespoň ukopnout balon do někam do bezpečí a nechali odcentrovat domácího hráče, kdy z místa penalty pohodlně domácí odskakují na rozdíl dvou branek 3:1. Naši borci však nic nezabalili a ukázali touhu s tímto utkáním ještě něco udělat. Začali jsme si vytvářet tlak a domácí se začali strachovat o výsledek. Ke zdramatizování tohoto utkání zavelel Jiří a po té, co vybojoval míč na pravé straně vápna domácích, našel povedeným centrem Filipa, který se z blízka dokázal prosadit 3:2. V tu chvíli bylo vyrovnání na spadnutí a my měli tlak, domácí neustále zdržovali a jen odkopávali. Po jednom takovém náhodném nákopu se u pravé strany ocitl hráč domácích osamocen ( údajně ve dvoumetrovém ofsajdu ) a po té předložil finální přihrávku do gólové příležitosti a asi bylo rozhodnuto 4:2. Po té, už naši borci cítili veliký kus křivdy, ale pozitivní bylo, že ještě dvě minuty před koncem, dal našemu týmu šanci Sucharda a po jeho parádní bombě z 25 metrů do šibenice vykřesal šanci na alespoň vyrovnání 4:3. Rozhodčí však, už nám šanci nedali a zápas byl po minutě ukončen.

Zápas, však měl nepříjemnou dohru !!! Při podávání rukou, byli naši hráči počastovány kopyty. Začala strkanice a rozhodčí si celé situace nevšímali a odcházeli pryč a to tam byli tři, což nebývá zvykem. Domácí kouč, nepochopitelně slovně napadal naše hráče, místo, aby si hleděl těch svých, jako jsem se to snažil dodržovat já a i jsem ho na to upozorňoval. Po další slovní výměně vlítl mezi naše hráče a jednomu uštědřil úder hlavou na hlavu. Z takovéhoto jednání, jsem absolutně zdrcen a nenacházím pro něho žádné pochopení, prý mu náš hráč nadával sprostě. Následně byl ještě napaden náš vedoucí týmu jedním z domácích fanoušků. Touto věcí se samozřejmě bude zabývat disciplinárka a osobně jsme zvědav, jak tohle dopadne. Otázkou zůstává, kde byli rozhodčí, kteří mají hřiště opouštět jako poslední, kde byl hlavní pořadatel? Rád bych zde poděkoval všem, kteří nás přijeli podpořit a dále všem, kteří pomohli s řešením fatální situace.