DSC_7085

První body byly na dosah

Publikováno , v kategorii Turnaje

Velmi náročný program na začátku sezóny a hned druhé MU ve venkovním prostředí, nás čekalo se soupeřem z Hostouně, hned ve středu 28.8. Hrálo se na hřišti v Dobrovízi, což pro nás naštěstí není tak daleko, ale v našem týmu jsou na konci prázdnin velké absence a proto jsme museli lepit sestavu a hráče, které bychom rádi zapojili do ofenzívy jsme museli zapojit do obrané čtveřice. Na to že náš tým je tvořen 22 hráči, jsme se na střídačce cítili docela osamoceni. Jinak pěkné fotbalové prostředí a kvalitní trávník se doslova těšili na pěkné fotbalové utkání.

Sokol Hostouň – SK Slaný 2:1 ( Sucharski )

Hned v úvodu utkání jsme začali být velmi aktivní a dobrým pressingem, jsme začali nutit domácí tým ke ztrátám a tvořili si tak převahu a šance. V páté minutě jme už šli do vedení, kdy Sucharda dokázal vybojovat míč a krásně ho uklidil na vzdálenější tyč 0:1. Po té se zranil Vláďa Kvapil a my tak museli opět řešit další nepříjemnost. Dále domácí nastoupili s několika obry v sestavě a zejména tito, nám dělali velké trable. Málokdo jim dokázal míč odebrat a nebo alespoň ukopnout. Několikrát zachránil situaci Néméťáček a nebo výborně na stoperu hrající Jarda Pulec. Párkrát, domácí nastřeli tyč a dalo se hovořit o velkém našem štěstí. Po velmi dobrém výkonu všech jsme odcházeli po první půli, za stavu 0:1, pro naše barvy.
Do půle druhé jsme mohli vidět velké odhodlání našich borců, kteří byli nabuzeni a plni touhy, dovézt zápas do vítězného konce. Bohužel už jsme byli více pod tlakem a počítali šance domácích. Nicméně hra se občas přelila i na druhou stranu a my dokázali zahrozit z brejků, což nebývala vždy naše parketa. Po nádherné akci Sůša – Matifu a na konci Ondřej, který minul branku jen o centimetry, jsme jen těžko skrývali zklamání. Po té měl obrovskou šanci Honza G, kdy obránce vykopnul kulatý nesmysl, jen těsně na roh z brankové čáry. Bohužel neproměnění těchto šancí, jak se říká nedáš dostaneš, pro náš tým přišel trest v podobě vyrovnávací branky, kdy jeden z obrů prošel hřištěm a předložil pěknou přihrávku, kterou dokázal z poza vápna uklidit domácí útočník ke stejné tyči jako my v první půli 1:1. Ještě jsme měli nějaké náznaky šancí, ale pak jsme měli k dispozici trestňák z nějakých 25 metrů. Na starost si ho vzal Keki a povedenou střelou orazítkoval břevno domácí branky. No a na samotný závěr, aby té smůly nebylo málo, jsme po zmatku na hranici našeho vápna, nabídli rozhodující branku domácího týmu, který nepohrdl a pohodlně do prázdné skóroval. Pak už nezbyl čas na nic jiného,než na závěrečný hvizd a tak jsme netajili velké zklamání.

Oproti prvnímu MU jsme velmi spokojení, všichni hráči, kteří se zúčastnili tohoto zápasu, doslova jezdili po zadku a nechali na hřišti všechno, my trenéři velmi chválíme a oceňujeme jejich přístup a odhodlání, dále děkujeme všem, kteří fandili, či podporovali náš tým.