DSC01397

Generálka před mistrovským kolotočem

Publikováno , v kategorii Turnaje

Ve středu 21.8. jsme provedli generální zkoušku před zahájením středočeského krajského přeboru a to přátelským utkáním na hřišti v Hrdlívě. Přítomno je 16 borců, což je takový zdravý ideál na dostřídávání. Na posledních trénincích jsme dřeli rozehrávku od branky, kombinaci s přenesením hry v jakékoli části hřiště a obrannou hru odpovídající našemu rozestavení. Toto vše jsme chtěli v Hrdlívě prodat.
Bohužel nesestříhaný trávník naši kombinaci brzdil a úvod zápasu byl bojovný s mnoha nepřesnostmi. Domácí zahrozili poprvé a naposledy dalekonosným nákopem z vlastní poloviny, který skončil na našem břevně. Odražený balón byl ze skrumáže dopraven do naší sítě , ale ještě před inkriminovaným kopem rozhodčí Rosťa pískal faul na našeho gólmana. Začali jsme se více osmělovat, Jarda s Tadeášem lépe drželi míč, začali kombinovat a mi dominovali tímto způsobem až do konce utkání. První branka přišla ze standartní situace, kdy Honza G dorážel míč zblízka po rozehraném přímém kopu ze strany hřiště. Druhá branka přišla po ojedinělém výkopu Franty z malého vápna, kdy opět Honza sklepl míč Kubovi Suchardovi a ten své sólo bezpečně proměnil. Poločas tedy 2:0 a jdeme to rozebrat.
Apeloval jsem více opět na naše dva defenzivní záložníky, aby více kombinovali a vybojované balóny od naší obrany rozdávali s co nejmenším počtem kontaktů. To samé platilo pro Matěje, který se zapojoval do té doby do kombinace sporadicky. Hra se minuta od minuty lepšila a náš tlak byl místy drtivý. Svědčí o tom i sedm ofsajdových postavení za druhou část hry. Výše jmenování borci vyslyšeli moje přání a začalo se dařit skoro vše. Další branku přidal Franta, kdy povedená kombinace od naší svatyně středem hřiště skončila v soupeřově síti. Poslední branku vsítil Filip z hranice velkého vápna, kdy opět po výborné kombinaci trefil skákající míč ideálně. Další brankové příležitosti, Kvapíka, Suchardy, Filipa i dalších zůstali nevyslyšeny a tak výsledek 4:0  byl pro našeho dnešního soupeře milosrdný.

Velmi přínosným faktem se poslední dobou stává, že dokážeme reagovat na dění na hřišti a umíme změnit styl hry tak, aby to bylo ku prospěchu celého týmu. Příkladem byli dnes Matyfu, Tadeáš a Jarda, kteří si přestali komplikovat život na malém hřišti dlouhým držením míče a začali více kombinovat s ostatními. Samozřejmě se to neobešlo bez chyb, ale ztracené míče dokázali vybojovat zpět. Obrana dnes pracovala až na malé vyjímky výborně. Opět žádný míč za obranu, žádná průniková přihrávka a Néméťáček byl v podstatě bez práce. Bohužel na první tři MU jsou hlášeny nějaké omluvy a tak budeme muset na jednotlivých postech zaimprovizovat. Doufám, že všichni zranění doléčí svoje bolístky do neděle, kdy zajíždíme do Hořovic. Děkuji všem za předvedené výkony.