Proti obrům z Rakovníka…

Publikováno , v kategorii Turnaje

Ve středu 8.9.2021 jsme vstoupili opět do kolotoče zápasů středočeského krajského přeboru dohrávkou na našem hlavním stadiónu s týmem SK Rakovník. Při pohledu na figury našeho soupeře nám bylo hned jasné, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého, což potvrzoval i pohled na dosavadní výsledky. Taktika pro tento okamžik byla jediná. Více zahustit střed obrany, nejlépe rozestavením 3 – 3 – 1.

Tento systém jsme do této chvíle vůbec nepraktikovali, ale proti hostujícím jsme zadní vrátka nemohli nechat dokořán. Ihned od prvních minut jsme byli pod tlakem a naše obrana nechávala soupeřovým urostlým útočníkům luxusní prostor. Nechávali jsme kluky z Rakovníka otáčet s míčem a i když jsme se snažili středový prostor zavírat, vždy hostující borci zakončovali ze střední vzdálenosti. Na čtyři z cca deseti pokusů Patrik prostě nemohl dosáhnout a minimálně čtyři krát nás skvěle podržel. Do půlky nám soupeř daroval ještě jednoho banána , zatím co my se dostali k zakončení jen velmi sporadicky.
O poločasové pauze jsme si vysvětlili, jakým způsobem naše obrana musí kontaktovat soupeřův útok při přebírání míče, kdy je dobré míč odebrat a kdy prostě jen vypíchnout, prostě vše dělat v závislosti na tom, s kým nebo jak velikým soupeřem se pouštím do souboje. A světe div se, vše se začalo dařit lépe. Naše obrana doráží soupeřovy chasníky, vypichuje jim balóny, zakládáme protiútoky a zakončujeme skoro každý útok střelou. Hostující tým má s naším pohybem problémy a ve druhé části jsme soupeře přestříleli. Po jedné z kombinací se náš Harry Keane dostává do brejku a od pravé lajny skvělou přihrávkou pod sebe nachází Ondru a ten ze druhého kontaktu uklízí míč nekompromisně k tyči. Opět Márou a pak i Jardou rozezníváme brankovou konstrukci, další pokusy nad nebo vedle. Bohužel asi ze šesti rohových kopů jsme taky nic nevytěžili.

Milanova slova směrem ke klukům snad padla na úrodnou půdu. I přes porážku podali kluci hlavně v celém druhém poločase velmi kompaktní, konsolidovaný a bojovný výkon. Bohužel první půlka nám utekla, ale to není se čemu divit. Kdyby na vás hrál někdo o hlavu až dvě vyšší a ještě rychlejší, taky by jste z toho byli vyjukaní. Zápas přinesl i jiné poznatky. Ortodoxně ofenzivně ladění hráči zahráli výborně v obraně ( že Filipe ). Zjistili jsme, že s jistou dávkou taktiky a organizovanější defenzivy se dá odehrát utkání i s fyzicky zdatnějším soupeřem. V neděli nás čeká Dobříš. Dle výsledků nás čeká asi něco podobného jako s Rakovníkem. Tak snad jsme našli alespoň částečný recept jak na to. Děkuji za skvělý výkon ve druhé části a v neděli ČAUUU.