Z Králováku bez bodu

Publikováno , v kategorii Turnaje

Za krásného slunného dne, jsme si udělali výlet do Králova Dvora, na další kolo Krajského přeboru. Kluci byli zdravě nabuzeni a již v autobuse byla slyšet slova, jak dnes konečně vyhrajeme, protože ve svých mobilních telefonech zjistili, jak si náš dnešní soupeř stojí v tabulce. Na takováto slova vždy upozorňuji, že každý zápas začíná 0:0 a každý může porazit každého, třeba poslední prvního. Dva borce, jsme za jejich předešlé dobré výkony poslali do týmu SŽ aby si vyzkoušeli, jaká je hra na velkém hřišti. Vyvolenými pro dnešní den byli Marek a Dan Císař a nevedli si špatně.

Králův Dvůr – SK Slaný 4:2 ( Císař D. Plánička )

Do zápasu jsme vstoupili dost nesměle a s respektem, protože obrana domácího týmu, byla svým vzrůstem podobná spíše mladšímu dorostu. Byli jsme pod tlakem a domácí si vytvářeli šanci za šancí a jenom díky výborným zákrokům a včasným výběhům Patrika, jsme drželi stav 0:0. Avšak čtyři minuty před koncem první půle, jsme si sami zavařili, kdy si naše obrana dá sama gól do vlastní branky po rohovém kopu. Rázem si domácí začínají věřit a u nás je efekt naprosto opačný, čehož o dvě minuty později využívají a ujímají se vedení již o dvě branky 2:0.
Po přestávce se pokračuje v podobném sledu a hned v úvodu, již prohráváme o tři branky 3:0. Soupeř polevuje a nechává nás hrát! Toho si bohužel všimlo jen pár jedinců z našeho týmu a bojovat o lepší výsledek začala pouze nadpoloviční většina. Ostatní s otrávenými výrazy chodí po hřišti. Po parádním průniku Dandy, který pěkně pozemi zakončil do protipohybu domácího gólmana, se naše akcie začaly trochu zvyšovat a když z půlky přeloboval pěkným nákopem brankáře i Šimon, bylo o něco veseleji a najednou to šlo. Cca 5 minut před koncem máme šanci i na vyrovnání, ale štěstíčko nám opět nepřálo. V závěru jsme šli do tlaku za každou cenu a riskovali, což nás stálo další branku v naší síti a konečný výsledek se pozastavil na konečných 4:2 pro domácí tým.

Za tento zápas si zaslouží pochvalu: Patrik a Dan Císařovi, Ondřej Bílek, Šimon Plánička a Dan Rajnyš. Tito hráči nechali na hřišti všechno, bohužel některé opory zklamali, ale to už jsem jim řekl v úterý na tréninku. Pokud se takovýto přístup bude opakovat, budou na zápasy jezdit pouze hráči, kteří nic nevypustí a udělají pro tým maximum, fotbal je týmová hra a nevadí mi pokud někdo udělá chybu, nebo něco pokazí, ale pokud někdo něco odflákne, vypustí, nebo na to očividně kašle a ještě poukazuje na chyby ostatních, tak to se neodpouští!
Každý ať si sáhne sám do svého svědomí…….