První výhra byla na dosah

Publikováno , v kategorii Turnaje

Po počátečních problémech s odjezdem jsme se nakonec všichni sešli ve správný čas a na správném místě na hřišti Slovanu Velvary. Velmi jsme se těšili na výkon našich borců, protože až na třetí pokus se povedlo nanominovat velmi silnou sestavu. Ovšem kvalita soupeře je nám také známa a práce akademie Bohemians Praha vše podtrhuje.

Utkání bylo od začátku velmi bojovné a naši borci bez respektu podstupovali souboje s kvalitním soupeřem. Měli jsme velmi mnoho zakončení a postupem času jsme se usídlili na polovině Slovanu. Naší nátlakovou hrou jsme donutili soupeře hrát na brejky a bohužel první dva jsme nezachytili a obdrželi jsme z pohledu vývoje utkání nespravedlivé branky. Velmi pozitivní na tomto týmu je, že i v takovéto situaci nehází flintu do žita a žene se za svým cílem. Celou dobu jsme apeloval na roztažení hry , zvláště pak levé strany. I z těchto důvodů měl Zápa více místa ve středu hřiště a po pěkné akci skvěle zakončil – 2:1. I po poločase jsme aplikovali naši nátlakovou hru. Částečně se dařila kombinace a velmi dobře nám vycházeli přechody 1vs1, z čehož plynulo přečíslení domácích. Zápas se nám povedlo otočit na 2:3 Martinem a Lukášem po nádherných akcích. Velvarští ovšem po rozehrání rohového kopu vyrovnali na 3:3. Chvíli před koncem opět po skvělé kombinaci a kličce naklonil vítězství na naši stranu zase Martin. Tato přestřelka skončila vyrovnáním na 4:4 a opět po rohovém kopu. Bylo vidět, že domácí na této činnosti pracují více než my.

Toto utkání se prostě muselo líbit. Bylo tam vše, co takové klání mladších žáků v této soutěži má mít. Musím říci, že jsem po čase opět prožil trenérův sen. Celému tomu všemu chyběla jen ta pomyslná třešnička na dortu a to strhnout vítězství na naši stranu. Nepovedlo se – nevadí. Tlačíme tu káru dál a makáme. Trénink dělá šampióna. Děkuji všem za předvedené výkony. Skvělá práce. Na dalším tréninku nebo zápase ČAU.

Pavel Procházka