DSC_7651

S čistým kontem a šesti zářezy

Publikováno , v kategorii Turnaje

V neděli 27.10. o prodlouženém víkendu, nás čekal soupeř z dávných dob okresního přeboru se kterým jsme vždy zápolili o vrchní umístění. Mohli jsme být tedy zvědaví, jak si naši borci poradí s rivalem z dob dávnějších a obzvlášť, když jsme v tabulce sousedili v dolní polovině. Náladu si naši borci vzali pozitivní a proto jsme doufali, že si ji přenesli i na hřiště samotné, které však bylo poměrně drnovaté a podmáčené.

TJ Unhošť – SK Slaný 0:6 ( Kapusta, Zima, Sucharski, Kejkrt, Kramosil 2 )

Úvod tohoto klání byl poměrně opatrný a šlo spíše o vzájemné oťukávání, chvíli nám trvalo, než jsme si vytvořili nějaké ty šance. Střeleckou smůlu prolomil až v 17. minutě Matifu, jehož střela se od břevna odrazila do země a až postranní rozhodčí, musel potvrdit hlavnímu, že se jednalo o regulérní branku, protože video na stadionu nebylo zrovna k dispozici. Po té, se najednou domácí tým položil a my už měli obrovskou převahu, další zářez si připsal Luboš po pěkné přihrávce od Kropiho. Hned o dvě minuty později zajistil tříbrankové vedení Sucharda, když vyzkoušel domácího gólmana z dálky a ten si s jeho neumístěnou, ale přesto tvrdou ranou nedokázal poradit 0:3. Kluci si začali najednou více věřit a hra nám fungovala, vše vycházelo z velkou lehkostí, obrana pracovala v naprosté pohodě a krajní beci podporovali útočnou fázi.
Do druhé půle jsem krotil příliš velký optimizmus a ujišťoval naše borce, že nic ještě není hotové. Domácí do druhé půle vystřídali brankáře a snažili se se zápasem ještě něco udělat. Vypracovali si i nějaké šance, ale Néméťáček spolu s obranou řadou si dokázali vždy poradit. Naopak jsme to byli my, kdo ještě dokázal skórovat a to hned třikrát. Všechno to byly akce po stranách, kdy finální přihrávka do vápna, šla ze strany šestnáctky a následovalo kvalitní zakončení. Větší porci minut dostali dnes i hráči z lavičky a nutno podotknout, že i oni měli slušný podíl na výsledku utkání.

Pochvala patří všem borcům za předvedené výkony, je otázkou, jak moc nás tento soupeř prověřil, a kdoví, jak by utkání dopadlo, nebo jaký by mělo průběh, kdyby první branku vstřelili domácí… Díky všem, kteří nám přijeli zafandit a nebo nás podpořit.