DSC_7355

Proti Berounu jsme si moc neškrtli

Publikováno , v kategorii Turnaje

V neděli 22.9.2019 jsme přivítali na další mistrovské utkání na našem hlavním hřišti tým z Berouna. V prvních minutách se hra jevila jako velmi vyrovnaná a naši borci trávili na polovině soupeře více času. Kluci od Berounky se ovšem velmi rychle probrali a ukázali nám, že tudy cesta nevede. Nedali našim borcům ani metr prostoru a my jen s největšími obtížemi sotva udrželi vepředu balón. Toto napadání a zmenšování prostoru nám dělalo veliké obtíže. Za to my jako správní gentlemani jsme nechali soupeři prostoru kolik chtěl. Na levém rohu velkého čtverce nechal Adam zcela bez kontaktu o hlavu menšího borce a ten tedy neatakován v pohodě napálil skákavý míč, který skončil v naší svatyni. Nazdar – prohráváme 0:1. Chlapci se nepoučili a dlouhý nákop tečovaný Tadeášem přiletěl opět na hranici velkého vápna a tam opět zcela bez kontaktu na tři doteky uklízí míč ze 17ti metrů soupeřův záložník do naši branky. Nazdar 0:2, ó jak jednoduché. Do třetice všeho dobrého opět pěkný centr letí do toho samého inkriminovaného prostoru, berounský levý záložník jednoduše bez atakování obchází našeho obránce a nazdar 0:3 rána ze 16ti metrů opět v síti. V první polovině stojí za zmínku pouze některé povedené kombinace, do zakončení jsme se pouštěli jen sporadicky. Byli jsme slabí jak čajíček.
Poprvé v letošní sezóně byla o přestávku v kabině bouřlivější atmosféra. Vysvětlovali jsme klukům, že musí oplácet soupeři stejnou mincí, hrát tvrdě do těla po útočníka až po celou obrannou řadu. Naše rozmluva padla na úrodnou půdu a po chvíli jsme měli lehce navrch. Krajní obránci podporovali útok, přišlo nějaké zakončení a naše kombinace dělala soupeři veliké problémy. Bohužel se nám v jedné situaci nepovedlo odehrát balón na naši polovině, útočník hostí využil špatného postavení Franty, vhodil do hry rychlý aut a samostatným únikem se berounský záložník nemýlil – 0:4. Kluci se nepoložili a opět zatlačili berounské borce na jejich polovinu. Po menší sérii rohových kopů jsme se dostali i ke kopu přímému. Jarda svojí pumelicí vymetl v brance pavouky – 1:4. Soupeř si i přes naše další snažení náskok pohlídal a ještě z penalty po faulu Adama upravil na konečných 1:5.

Dnes jsme měli možnost vidět v našem podání dva rozdílné poločasy. Ten první jsme naším laxním přístupem zaslouženě prohráli a za ten druhý zaslouží všichni naši borci pochvalu. Dnes nás porazila jednoduchost, tvrdost a vyzrálost našeho soupeře. I když jsme se ve druhé půli výrazně zlepšili na zvrat výsledku s takto hrajícím soupeřem to nestačilo. Při pohledu do IS Fotbal nezaujatý čtenář zjistí, že přijel Beroun, dal nám bůra a byla to jasná záležitost. No nebyla, ale vysvětlujte to potom nezaujatým čtenářům. Děkuji všem za předvedené výkony zvláště ve druhé polovině a těšíme se opět na hřišti. Máme před sebou prodloužený víkend a světe div se, devět omluv leží na stole. Do Roztok odjíždíme doufáme se 14ti borci. Tak na nás myslete, ČAU.